-- Foglalkozása? (Bíró)
-- Nemzetvezető. (Szálasi)
(Röhögés a teremben)
-- Engem senki nem váltott le. (Szálasi)
Ez a kedves társalgás a tárgyalás elején az adategyeztetés során zajlott le és rögtön tisztázta is a nemzetvezető elmeállapotát.
A magyar legújabbkori történelem legrosszabb kormányzati időszakának legújabb mélypontján vagyunk éppen, a válság egy újabb stációjánál és a „baloldali„ elit teljes természetességgel szán magának egy hónapot a válság megoldására.
Hat éve nem kormányoznak gyakorlatilag, a saját maguk által okozott válságot kezelgetik, illetve nem kezelik évek óta és fel sem merül bennük, hogy el kéne húzni.
Hangulatjavító intézkedésként a szombat estét orvos társaságban töltöttem és a jelenlévők legalább 20 másodpercig jól érezték magukat, a malacsült előtt, attól a hírtől, hogy a Kúrcsány kirúgta a mengelicát. Gondolom sok embernek aranyozta még be az estélyét ez az infó, de az itt jelenlévők a külföldre készülés különböző stádiumaiban leledzve nem időztek sokat a témán. Kifejezte az általános hozzáállást a következő megjegyzés:
--Legközelebb akkor szólj, ha akasztják őket.
Az egyébként a baszdmegelést is kerülő társaságban ez a sztájl közvetlenül a forradalom előtti hang.
De a Fletó nem érzékeli, hogy meg van bukva. Hű támogatói is erősen titkolják előtte ezt.
-- Hogyan vihette Magyarországot Németország mellett tovább a háborúban, amikor 1944 végén a német vezetők is tisztában voltak azzal, hogy elvesztették a háborút? (Bíró)
-- Ezt előttem erősen titkolták. (Szálasi)
A magyar közjogi rendszer olyan, hogy a kormányzás teljes mellőzésével, teljesen megbukva, 80%-os népszerűtlenségi mutatóval is el lehet audizgatni, felvenni a millás fizetést a ciklus végéig, majd feltöltődve és kipihenve el lehet kezdeni támadni, már hétfőn, a választásokon győztes kormányt, hogy tönkretette az országot.
A boldogult MSZMP is lemondott a hatalomról, amikor szembesült az általa felhalmozott probléma halmazzal. De ezek nem.
Újabb sokadik programot, kormányprogramot, ilyen és olyan pontot akarnak, reformot és elhiszik, hogy ők meg vannak választva 2010-ig.
Semmit, az adóságot leszámítva, nem csináltak az elmúlt hat évben.
Romokban az oktatás, az egészségügy, dübörög a korrupció, de ők maradnak, hogy befejezzék a nagy művüket.
Mi kell ahhoz, hogy egy politikai kurzus megbukjon ebben az országban?
A hitelezők hadseregének be kell vonulnia?