A 2006-os tévéostrom parancsnoklási lánca
Sólyom László köztársasági elnök nézte a tévét és iszonyúan törte a fejét azon, hogy mit is kellene csinálnia ebben a helyzetben. Aztán megnyugodott, mert eszébe jutott, hogy az alkotmány az ég egy adta világon semmilyen hatáskörrel nem ruházza fel.
A miniszterelnök, gyurcsány ferenc éppen a 47 pontos program kidolgozásán fáradozott és eközben időnként a tévére pillantott. Amikor már nyilvánvaló volt, hogy utcai harcok dúlnak a főváros utcáin, felhívta az országos rendőrfőkapitány szolgálatban lévő helyettesét és megkérte, hogy minden törvényes eszközzel állítsa helyre a rendet. Egy pillanatra felmerült benne, hogy az illetékes minisztert is felhívja, de aztán eszébe jutott, hogy a petrétei az, és így a dolog teljesen felesleges lenne. Visszatért a 28. ponthoz, amelyben a borravaló megadóztatásáról volt szó, és amelynek a megfogalmazását egy kicsit pongyolának érezte.
Az igazságügyi és rendészeti miniszter, petrétei józsef éppen a tévét nézte és biztos volt benne, hogy neki semmi köze sincs az eseményekhez.
A minisztérium államtitkára, kondorosi ferenc erkölcsileg szolgálatba helyezte magát a tévé előtti kanapéján és őszintén reménykedett benne, hogy csak van valahol egy kompetens személy, aki megakadályozza valahogy, hogy a felbőszült tüntetők elevenen elégessenek egy csomó rendőrt.
A kiváló időzítésnek hála külföldön tartózkodó országos rendőrfőkapitány helyettese a televíziót nézte és próbálta elhessegetni magától azt a gondolatot, hogy a Magyar Köztársaság Közszolgálati Televíziójának tüntetők által történő megostromlásakor neki is lenne teendője.
A budapesti rendőrfőkapitány gergényi péter nem nézte a tévét, tehát nem volt semmiféle áttekintő képe a helyzetről, továbbá az ilyesfajta helyzetek kezelésére alkalmas erők nem is álltak a parancsnoksága alatt. Kiújuló memóriazavarai miatt azzal sem volt tisztában, hogy melyik pártházat kell megvédenie és melyiket lövetnie.
A helyszínen tartózkodó rendőrségi alakulatok parancsnokainak ismeretlen személyek (akikről nem tudjuk, hogy nézték-e a tévét vagy nem) megparancsolták, hogy ne lépjenek közbe a bajtársaik életének megmentése érdekében. Ezt olyan szuggesztíven tették, hogy a helyszínen tartózkodó a beavatkozás elengedhetetlenségét érzékelő rendőrtisztek nem siettek bajtársaik segítségére.
Én tényleg nem értem, mit kell ezen még vizsgálgatni?